Mix 106.5

Mix 106.5

Sports > Schedule


Major League Baseball Playoffs


Chicago Cubs @ Washington Nationals     
( Best of 5 tied 2-2 )
Kyle Hendricks (7-5) vs TBD


Philadelphia Eagles at Carolina Panthers

Both the Eagles and Panthers are 4 & 1

Bluewater Football League
Saugeen District Royals @ John Diefenbaker Trojans    3PM

Saugeen District is 0 & 3 while John Diefenbaker is 0 & 2

( Home Team Listed first )

Florida Panthers vs St. Louis Blues
Tampa Bay Lightning vs Pittsburgh Penguins
Nashville Predators vs Dallas Stars
Chicago Blackhawks vs Minnesota Wild
Arizona Coyotes vs Detroit Red Wings
Vancouver Canucks vs Winnipeg Jets
San Jose Sharks vs Buffalo Sabres

Ontario Hockey League

Ottawa at North Bay                     7:00 pm
Kingston at Peterborough     7:05 pm
London at Windsor                          7:05 pm
Erie at Barrie                                     7:30 pm

Saturday, the Owen Sound Attack host Oshawa

Greater Metro Junior Hockey League

Wiarton Schooners at Knights of Meaford

7:30 pm at Meaford & St Vincent Community Centre

Sunday, the Schooners host South Muskoka

Next Thursday, Meaford will host West Nippissing

South Muskoka Shield at New Tecumseth Civics   7:30 pm


Pollock Division

Hanover Barons at Kincardine Bulldogs            7:50 pm

Carruthers Division

Orillia Terriers at Schomberg Cougars        7:30 pm
Caledon Golden Hawks at Stayner Siskins     8:10 pm

NBA Exhibition
( Home Team Listed first )

Atlanta Hawks vs Dallas Mavericks
Los Angeles Clippers vs Sacramento Kings

Bluewater North Senior Girls Basketball

St. Mary's Mustangs at Peninsula Shores Phoenix

Bluewater North Junior Girls Basketball

St. Mary's Mustangs at Peninsula Shores Phoenix
Georgian Bay Thunder at Grey Highlands Lions


Bluewater East Elementary Cross Country Meet

at Kiwanis Soccer Complex, Owen Sound

9:30 am: Final Registration
10:00 am: Race Instructions
10:15 am Race 1— Grade 1, 2 Girls
10:35 am Race 2— Grade 1, 2 Boys
11:00 am Race 3— Grade 3, 4 Girls
11:30 am Race 4— Grade 3, 4 Boys
12:00 pm Race 5— Grade 5, 6 Girls
12:30 pm Race 6— Grade 5, 6 Boys
1:00 pm Race 7— Grade 7, 8 Girls
1:45 pm Race 8— Grade 7, 8 Boys


Bayshore Broadcasting Corporation
© 2018 Bayshore Broadcasting Corporation

Web Site by Websmart Inc